top of page

Dažniausiai užduodami klausimai

Pasistengėme atsakyti į jūsų dažniausiai užduodamus klausimus. Visgi, jeigu jų turite kitokių arba daugiau -

D.U.K.: Text

Kas yra humanizmas?

Kaip atrodo humanistinė ceremonija?

Kuo skiriasi ceremonijos paketai?

Ar jungti ceremoniją su civiline metrikacija?

Kaip atrodo ceremonija su civiline metrikacija?

Ar vedame vakarinę dalį?

Kokiomis valandomis vedame ceremonijas?

Ar jūsų ceremonijos oficialios?

Ar turime ceremonmeisterių katalogą?

Ar ceremoniją gali vesti artimasis?

Kokios dar būna humanistinės ceremonijos?

Ar galime ceremoniją daryti tėvų namuose?

Taip. Galite daryti savo vestuves kur tik pageidaujate, viduje ar lauke. Tėvų namai ar sodyba gali būti puikus ir asmeniškas pasirinkimas.

P.S. Dėl ceremonijos laiko ir vietos mes esame lankstūs ir džiaugiamės kai turime galimybę basomis pastovėti ant sąmanų kilimo ar pasigalinėti su pajūrio vėju. Lietaus atveju - išsiskleidžiame lietsargį. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad tokio lankstumo neturėsite, jeigu ceremoniją derinsite su išvažiuojamąja metrikacijos ceremonija - jiems privalomas staliukas, vėliavėlė, lietaus atveju - stogelis.

D.U.K.: Text

Ar humanistinės jungtuvės reikalauja daugybės pastangų?

Tai neabejotinai užtrunka daugiau laiko, bei reikalauja papildomų apmąstymų organizuojant, nei įprastinės bažnytinės ar civilinės ceremonijos, bet mes tikime, jog pasistengti verta. Jūs turėsite ceremoniją, kuri atspindi jus, jūsų vertybes ir viltis, bei šventę kuri bus tikrai unikali ir asmeniška. Be to, stengiamės Jums padėti pasiruošimo procese (pvz. pasirašyti priesaikas)  bei esame parengę Jums įdomų klausimyną, kuris leidžia jums dar geriau pažinti vienas kitą.

D.U.K.: Text

Kokia humanistinės ceremonijos trukmė?

Priklauso nuo to, ko pageidaujate, bet įprastai apie 30-45 minutes. Dažniausiai ceremonijos viena kalba trunka 30, dvejomis ar su daugiau ritualų - ilgiau.

D.U.K.: Text

Mes nesame humanistai - ar bent jau patys taip apie save nemanom. Ar mes vis tiek galim turėti humanistinių vestuvių ceremoniją?

Žinoma. Mūsų ceremonijos skirtos visiems, kurie nori prasmingai atšvęsti savo sajungą. Tačiau, jeigu esate religingi ir savo sąjungoje norite religinių motyvų - mes juos naudojame kaip kultūrinius, o ne aukštesnių jėgų garbinimo simbolius.

D.U.K.: Text

Mano močiutė / teta / tėtis ir t.t. yra religingi. Ar humanistinės vestuvės jų neįžeis?

Mes žinome, kad ceremonijos svečiai gali būti skirtingų tikėjimų ar nereligingi, ir manome, kad visi turi jaustis patogiai ir įtraukti.
Humanistinių vestuvių dėmesio centre būsite judu ir jūsų santykiai ir tai ką jūs vertinate. Remsimės humanistiniu požiūriu, jog ilgalaikė partnerystė stipriausia, kuomet paremta parama, lygybe ir nuoširdumu. Būtų sunku įsivaizduoti, kad kažką tai galėtų įžeisti. 

D.U.K.: Text

Ar siūlote ir tos pačios lyties santuokas?

Žinoma, taip. Tol, kol Lietuvoje vienalytėms poroms nebus suteikta teisė legaliai įteisinti savo santykių, „Taip“ kitaip dovanos savo paslaugas mažiausiai 5 poroms per metus ir kvies kitus vestuvių profesionalus tai daryti. Palaikome poras, kurios geriau nei bet kas kitas žino legalių parašų ant santuokos liudijimo reikšmę, tačiau kiekvieną dieną renkasi vienas kitą ir be jų. Daugiau- meniu skyriuje „Laisvė mylėti“.

D.U.K.: Text

Nerimauju, kad vestuvių metu apsiverksiu.

Asmeninės vestuvės yra emocionali šventė, todėl normalu, kad ceremonija kels ir juoką ir ašaras. Ir tai puiku - tai svarbi akimirka ir jūs galite drąsiai reikšti savo jausmus! Ceremonmeisteris palaikys jus ir jeigu prireiks paduos nosinaitę :)

Daugumai porų atsipalaiduoti ir pasiruošti didžiajai dienai emociškai padeda repeticija. Bet jeigu ir pravirksite, nepamirškite, kad tai yra visiškai normalu.

D.U.K.: Text

Nekenčiu viešo kalbėjimo ir tikrai dėl to nerimauju. Ar galite padėti?

Ištikrųjų nėra jokios būtinybės kažką sakyti per savo vestuves, jei jums nesinori. Nors laikoma, jog viešas priesaikos ar pasižadėjimų perskaitymas  yra viena svarbiausių ceremonijos dalių. Taigi jei vienas ar abu iš jūsų nerimaujate dėl viešo kalbėjimo, lengviausias būdas išlaikyti priesaikos dalį - pateikti priesaiką klausimų forma, į kuriuos jūs kiekvienas atsakysite „Sutinku“, „Taip“ arba „Pažadu“. Patys pažadai gali būti ir jūsų parašyti, bet perskaityti ceremonmeisterio.

D.U.K.: Text

Kas vyksta vestuvių ceremonijos metu?

Kiekviena ceremonija yra parašyta specialiai tai porai; nėra paruošto šablono. Bet dažniausiai būna įtraukti skaitiniai ar eilėraščiai, informacija apie porą ir kodėl jie nusprendė susituokti, galbūt jų mėgstama muzika. Pora duoda priesaikas ar pasižadėjimus vienas kitam, bei dažniausiai apsikeičia žiedais.

D.U.K.: Text
bottom of page